Το Κέντρο Επιμόρφωσης & Διά Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Πατρών προσφέρει τέσσερα νέα και επικαιροποιημένα προγράμματα εκπαίδευσης σε αντικείμενα του κλάδου της Ναυτιλίας:

1. Δίπλωμα Ναυλομεσιτών
  2. Ναυτιλιακά Οικονομικά
  3. Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού στη Ναυτιλία
  4. Logistics & Διοίκηση Μεταφορών

Το προγράμματα απευθύνονται σε επαγγελματίες που απασχολούνται ήδη στο κλάδο αλλά και σε φοιτητές, σπουδαστές και απόφοιτους διαφορετικών σχολών οι οποίοι ενδιαφέρονται να αποκτήσουν εξειδικευμένες ναυτιλιακές γνώσεις για να απασχοληθούν στη συνέχεια σε ναυτιλιακές και παραναυτιλιακές εταιρείες.  Η διάρκεια των προγραμμάτων είναι 4 εβδομάδες.

Η επιτυχής συμμετοχή και αξιολόγηση στις θεματικές ενότητες των προγραμμάτων οδηγεί στην απονομή πιστοποιητικού εξειδίκευσης στην Ελληνική και Αγγλική γλώσσα, αναγνώριση από το κορυφαίο Ναυτιλιακό εκπαιδευτικό φορέα Institute of International Nautical Studies και πρόσβαση στο δίκτυο της ναυτιλιακής αγοράς. Η μέθοδος διδασκαλίας σε όλα τα προγράμματα είναι κατά το μεγαλύτερο μέρος της ασύγχρονου τύπου σε συνδυασμό με ένα συγκεκριμένο αριθμό σύγχρονων συνεδριών.

Οι εγγραφές είναι ανοικτές καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους.

Έναρξη επόμενου κύκλου: Νοέμβριος 2018

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 15 Οκτωβρίου 2018